Strona główna
Moda
Tutaj jesteś
Moda Czy warto inwestować w markowe torebki?

Czy warto inwestować w markowe torebki?

Data publikacji 27 grudnia 2020


Markowe torebki, pochodzące od znanych projektantów, to jedne z najbardziej pożądanych przez kobiety przedmiotów. Nic dziwnego, ponieważ modowe magazyny czy nawet portale plotkarskie zwracają wielką uwagę na takie dodatki, a mające je kobiety, na przykład gwiazdy show-biznesu, mocno się z nimi obnoszą. Te panie, które stać na tego rodzaju produkty, często chętnie się w nie zaopatrują, ale czy na pewno są one warte swojej ceny?

Cena prestiżu

Jakość markowych torebek, dostarczanych przez najlepsze światowe marki, z pewnością jest wysoka. Takie firmy kierują swoje produkty do osób najbardziej wymagających, ceniących luksus. Z tego powodu stawiają na najlepsze materiały oraz bardzo staranne wykończenie. Jak jest jednak z trwałością? Stosunkowo niewiele osób jest w stanie to stwierdzić, ponieważ osoby, do jakich oferty takie są kierowane, raczej nie mają mało torebek ani też nie noszą ich, dopóki się nie zniszczą. Zamożne kobiety mają mnóstwo takich dodatków, a ponieważ stosunkowo szybko wychodzą one z mody, z pewnością zostaną porzucone nim zdążą się zniszczyć. Zresztą gwiazdy wielkiego formatu używają swych dodatków głównie jako robiący wrażenie dodatek do stylizacji, a nie dla jego roli praktycznej i raczej nie pakują do eleganckich torebek zakupów, jak to często zdarza się „zwykłym” kobietom.

Warto też pamiętać, że niektóre gwiazdy wcale nie kupują takich torebek, a wypożyczają je, by pojawić się z nimi na imprezie i zrobić na wszystkich wrażenie. Nierzadko też otrzymują je od producentów, dzięki czemu marka zapewnia sobie reklamę. To tłumaczy, dlaczego tak pożądane są torebki o wartości dobrego samochodu – często wcale nie są one kupowane – choć zwykłym zjadaczkom chleba może się tak wydawać.

Może być taniej

Niektórzy są skłonni uważać, że markowe torebki są warte swojej ceny, ponieważ płaci się i za markę, i za jakość. Być może dotyczy to modeli wartych na przykład kilkanaście tysięcy złotych, ale przecież są torebki, które kosztują kilkadziesiąt, a nawet kilkaset! Trudno powiedzieć, czy są one warte swojej ceny, być może tak, ale w przypadku osób, których stylizacje śledzi cały świat czy które po prostu dysponują ograniczonym budżetem.

Zdecydowana większość kobiet, nawet jeśli marzą o drogich torebkach, chce je kupować taniej. Jest ku temu wiele okazji, choć trzeba wiedzieć, że nie zawsze będą one satysfakcjonujące. Produkty najlepszych marek w niewielkim stopniu tracą na cenie. Markowe torebki Prada czy Chanel zawsze są kosztowne, a jeśli chce się kupić taki dodatek dużo taniej, na przykład na aukcji internetowej, trzeba liczyć się z tym, że nie tylko będzie on używany, ale też będzie pochodził sprzed wielu kolekcji, a więc może być niemodny. Te osoby jednak, które cenią sobie prestiż oznaczany przez znanych producentów, nie mają z tym problemu i mogą sięgać nawet po takie produkty.
Gdy chce się jednak modniejszych oraz nowszych dodatków, można szukać ich na różnego rodzaju wyprzedażach i promocjach, zwracając uwagę na marki ze średniej półki cenowej.

Redakcja pekaespomaga.pl

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?

Czy warto inwestować w markowe torebki?