pekaespomaga.pl

Blog ogólnotematyczny

Garaż
Dom i Ogród

Garaż

Zachowanie porządku w garażu może być ciężkim zadaniem dla osób, które nieregularnie dbały o te pomieszczenie. Jest to miejsce, w którym poza samochodem znajduje się masa innych, często niepotrzebnych rzeczy.

Właściwe zagospodarowanie miejsca

Większość ludzi przechowuje w garażu narzędzia, opony, rowery oraz domowe drobiazgi, na które nie było miejsca w garażu. W niektórych przypadkach garaż może również pełnić funkcje warsztatu samochodowego, dlatego warto zadbać o to, żeby porządek w garażu był zachowany przez cały czas. Bałagan sprawia, że ciężko funkcjonować w takim pomieszczeniu, jednocześnie niewłaściwie ulokowane przedmioty sprawiają, że po upływie czasu zaczyna brakować nawet miejsca na samochód. Wystarczy we właściwy sposób zagospodarować dostępną przestrzeń, żeby przekształcić standardowy garaż w pojemny magazyn.

Montaż metalowych półek

Dobrym pomysłem jest zamontowanie metalowych półek pod sufitem, które będą połączone w szeregu. Należy pamiętać, żeby tak przygotowany schowek nie blokował bramy, którą będziemy chcieli otworzyć. Długie sprzęty oraz drobiazgi będzie można zmieścić na stelażach, które zamocujemy bezpośrednio pod sufitem. W garażu można również przechowywać narzędzia ogrodnicze, takie jak kosiarka, wąż ogrodowy oraz sekatory. Umiejscowienie ich w kącie pomieszczenie nie jest dobrym pomysłem, ponieważ w ten sposób narażamy samochód na uszkodzenie. Zdecydowanie lepszym wyjściem jest zawieszenie ich na ścianie w sposób uniemożliwiający upadek. Inną propozycją może być zbudowanie drewnianej listwy z zaczepami, która przymocowana do ściany będzie świetnym schowkiem dla narzędzi.

Przechowywanie dużych przedmiotów

Wiele osób przechowuje w garażu także rowery oraz hulajnogi. Najlepiej zawiesić je ścianach za pomocą specjalnych uchwytów. Po zamocowaniu należy się upewnić, że znajdują się one w stabilnej pozycji. Duże przedmioty o płaskiej powierzchni powinny być zawieszone pod sufitem. Przykładem może być bagażnik samochodowy, który doskonale sprawdzi się w tym miejscu. W sprzedaży są dostępne specjalne uchwyty, które umożliwiają utrzymanie roweru na wysokości. Dobrą alternatywą mogą być zwykłe haki, które są znacznie tańsze a zapewniają podobną skuteczność. Wiele osób potrafi zamienić garaż w osobisty warsztat. Jest to idealne miejsce do przeprowadzania drobnych napraw, z którymi nie ma potrzeby udawania się do specjalistów.

Pojemniki na drobiazgi

Szerokie słoiczki mogą spełniać funkcje pojemników na śrubki oraz gwoździe. Takie rozwiązanie sprawi, że małe elementy się nie zgubią i w każdej chwili będzie można z nich skorzystać. Najlepiej ustawić je na półce znajdującej się na wysokości głowy. W ten sposób bardzo łatwo będzie się do nich dostać. Dobrą alternatywą mogą być pudełka wykonane z tworzyw sztucznych. Ważne, żeby były przezroczyste, ponieważ wtedy zawsze będzie widać ich zawartość i łatwiej będzie z nich korzystać. Nie można zapominać na uchwytach na ręczniki papierowe. Mogą one spełniać rolę podajnika, w którym można zamontować worki na śmieci. Takie rozwiązanie sprawi, że znacznie łatwiej będzie można przeprowadzić segregację poszczególnych przedmiotów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *