Strona główna
Dom i Ogród
Tutaj jesteś
Dom i Ogród Garaż

Garaż

Data publikacji 20 listopada 2020


Zachowanie porządku w garażu może być ciężkim zadaniem dla osób, które nieregularnie dbały o te pomieszczenie. Jest to miejsce, w którym poza samochodem znajduje się masa innych, często niepotrzebnych rzeczy.

Właściwe zagospodarowanie miejsca

Większość ludzi przechowuje w garażu narzędzia, opony, rowery oraz domowe drobiazgi, na które nie było miejsca w garażu. W niektórych przypadkach garaż może również pełnić funkcje warsztatu samochodowego, dlatego warto zadbać o to, żeby porządek w garażu był zachowany przez cały czas. Bałagan sprawia, że ciężko funkcjonować w takim pomieszczeniu, jednocześnie niewłaściwie ulokowane przedmioty sprawiają, że po upływie czasu zaczyna brakować nawet miejsca na samochód. Wystarczy we właściwy sposób zagospodarować dostępną przestrzeń, żeby przekształcić standardowy garaż w pojemny magazyn.

Montaż metalowych półek

Dobrym pomysłem jest zamontowanie metalowych półek pod sufitem, które będą połączone w szeregu. Należy pamiętać, żeby tak przygotowany schowek nie blokował bramy, którą będziemy chcieli otworzyć. Długie sprzęty oraz drobiazgi będzie można zmieścić na stelażach, które zamocujemy bezpośrednio pod sufitem. W garażu można również przechowywać narzędzia ogrodnicze, takie jak kosiarka, wąż ogrodowy oraz sekatory. Umiejscowienie ich w kącie pomieszczenie nie jest dobrym pomysłem, ponieważ w ten sposób narażamy samochód na uszkodzenie. Zdecydowanie lepszym wyjściem jest zawieszenie ich na ścianie w sposób uniemożliwiający upadek. Inną propozycją może być zbudowanie drewnianej listwy z zaczepami, która przymocowana do ściany będzie świetnym schowkiem dla narzędzi.

Przechowywanie dużych przedmiotów

Wiele osób przechowuje w garażu także rowery oraz hulajnogi. Najlepiej zawiesić je ścianach za pomocą specjalnych uchwytów. Po zamocowaniu należy się upewnić, że znajdują się one w stabilnej pozycji. Duże przedmioty o płaskiej powierzchni powinny być zawieszone pod sufitem. Przykładem może być bagażnik samochodowy, który doskonale sprawdzi się w tym miejscu. W sprzedaży są dostępne specjalne uchwyty, które umożliwiają utrzymanie roweru na wysokości. Dobrą alternatywą mogą być zwykłe haki, które są znacznie tańsze a zapewniają podobną skuteczność. Wiele osób potrafi zamienić garaż w osobisty warsztat. Jest to idealne miejsce do przeprowadzania drobnych napraw, z którymi nie ma potrzeby udawania się do specjalistów.

Pojemniki na drobiazgi

Szerokie słoiczki mogą spełniać funkcje pojemników na śrubki oraz gwoździe. Takie rozwiązanie sprawi, że małe elementy się nie zgubią i w każdej chwili będzie można z nich skorzystać. Najlepiej ustawić je na półce znajdującej się na wysokości głowy. W ten sposób bardzo łatwo będzie się do nich dostać. Dobrą alternatywą mogą być pudełka wykonane z tworzyw sztucznych. Ważne, żeby były przezroczyste, ponieważ wtedy zawsze będzie widać ich zawartość i łatwiej będzie z nich korzystać. Nie można zapominać na uchwytach na ręczniki papierowe. Mogą one spełniać rolę podajnika, w którym można zamontować worki na śmieci. Takie rozwiązanie sprawi, że znacznie łatwiej będzie można przeprowadzić segregację poszczególnych przedmiotów.

Redakcja pekaespomaga.pl

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?

wartość rynkowa samochodu