Strona główna
Uroda
Tutaj jesteś
Uroda Jak używać lakieru do włosów?

Jak używać lakieru do włosów?

Data publikacji 21 grudnia 2020


Lakier do włosów to jeden z popularniejszych kosmetyków do stylizacji. Kobiety układające kunsztowne fryzury czy modelujące włosy często nie wyobrażają sobie bez niego życia. Nieraz jednak nie wie się do końca, jak prawidłowo stosować ten kosmetyk, wobec czego nietrudno o zaszkodzenie włosom lub osiągnięcie niekorzystnego efektu. O czym trzeba pamiętać?

Im rzadziej, tym lepiej

Współczesne lakiery doskonale radzą sobie z utrzymywaniem kształtu fryzury nawet na niepodatnych włosach, zwłaszcza że często wybierać można wśród różnych stopni utrwalenia. Jednak zwykle odbija się to negatywnie na ich kondycji. Nie da się ukryć, że lakier, jako że zawiera alkohol, wysusza włosy, a jeśli stosuje się go bardzo często, może spowodować nawet ich zniszczenie. Dlatego warto sięgać po ten kosmetyk tylko wtedy, gdy nie ma innego wyjścia. Te panie zaś, które na przykład ze względu na rodzaj fryzury muszą stosować go bardzo często, powinny zastanowić się nad wyborem naturalnej wersji tego kosmetyku – są one coraz lepiej dostępne. Oczywiście ich naturalny skład przedkłada się zwykle na zmniejszone utrwalenie fryzury, ale przy częstym stosowaniu nie powinien to być wielki problem. Zdrowie włosów będzie zaś bezpieczniejsze.

Uwaga na usztywnienie

Położenie się spać z nalakierowanymi włosami fatalnie wpływa na ich stan. Usztywnione kosmetykiem, mogą się połamać. Zaleca się więc, by przed snem, jeśli nie myje się włosów, wyczesać kosmetyk. Niestety, wiele pań tego nie robi, z tej prostej przyczyny, że chcą, by fryzura trzymała kształt jeszcze drugiego dnia. Warto w takich przypadkach sięgać po lakiery, które obiecują elastyczną fryzurę i małe usztywnienie włosów. Na pewno nie zapobiegnie to całkowicie mechanicznym uszkodzeniom, ale może je nieco zredukować.

Jak używać lakieru do włosów?

Choć wiele pań stosuje ten kosmetyk na co dzień, nieraz robią to nieprawidłowo. Po pierwsze, bardzo szkodliwe jest aplikowanie lakieru na skórę głowy. Alkohol i inne agresywne substancje, jakie znajdują się w jego składzie, mogą spowodować silne wysuszenie skalpu, a nawet podrażnienie. Nierzadko jest to przyczyną łupieżu, a także wypadania włosów. Należy więc dbać, by pryskać włosy lakierem dalej od nasady, aby kosmetyk nie dostawał się na skórę głowy.
Sposób aplikacji jest istotny także dla efektu końcowego. Producenci lakierów zawsze zalecają pryskać włosy z odpowiedniej odległości, minimum kilkunastocentymetrowej. Pozwoli to równomiernie rozpylić preparat i nanieść go na włosy drobną mgiełką. Jeśli będzie się pryskać zbyt blisko, pojedyncze pasma zostaną sklejone i usztywnione, a reszta włosów może nie otrzymać odpowiedniego utrwalenia.

Dla objętości

Za pomocą lakieru można też dodać swym włosom objętości w przypadku, gdy mają one tendencje do jej utraty w ciągu dnia. Wystarczy pochylić głowę do przodu, tak, by włosy opadły na dół, a następnie spryskać je lakierem w tej pozycji, po czym wyprostować się. Nałożony w ten sposób lakier sprawi, że włosy będą ładnie odbite od skóry głowy i efekt ten utrzyma się przez wiele godzin.

Redakcja pekaespomaga.pl

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?

jak pozbyć się łupieżu