Strona główna
Lifestyle
Tutaj jesteś

Co daje joga?

6 stycznia 2022 joga dla dwóch osób

W dzisiejszych czasach wszyscy bierzemy udział w bezustannym wyścigu szczurów. Ciągle gdzieś gonimy i gdzieś się spieszymy. Nie potrafimy usiedzieć w miejscu, bo gdy to robimy, to czujemy, że zostajemy w tyle za innymi i mamy wrażenie, że już nigdy ich nie dogonimy. Dążymy do kariery, zakładając, że sukces finansowy jest gwarancją szczęścia. A tak wcale nie jest. Od czasu do czasu powinniśmy się więc zatrzymać i pobyć chwilę ze sobą, przeznaczając ten moment chociażby na jogę. Możemy też czerpać mnóstwo korzyści z tej odmiany aktywności wraz z bliską nam osobą, bo istnieje też coś takiego jak joga dla dwóch osób, którą można wykonywać z koleżanką, przyjacielem, partnerem czy po prostu mamą bądź siostrą. Niezależnie od tego, na jaki typ jogi się zdecydujemy, ona zawsze pozwoli nam zajrzeć w głąb siebie. Nie da się ukryć, że jest to jednak pewna specyficzna odmiana medytacji, która nie zawsze musi nam się kojarzyć z siedzeniem w jednym miejscu, patrzeniem w punkt i spokojnym oddychaniem.

Zainteresujmy się zatem tematem. Sprawdźmy, co mamy do wyboru i to na sobie przetestujmy, by wybrać dla siebie jak najlepszą odmianę aktywności. Istnieje wiele odmian jogi i każda z nich działa nieco inaczej, ale cel zawsze jest ten sam – uzyskanie spokoju duchowego, pozyskanie lepszej sprawności i elastyczności oraz zapewnienie równowagi pomiędzy ciałem a duszą. Tego właśnie teraz nam brakuje. Nawet nie zdajemy sobie sprawy z tego, jak bardzo jesteśmy napięci i zestresowani. Dopiero gdy dojdzie w naszym życiu do jakiegoś cięższego wydarzenia, nagle zaczynamy wyładowywać swoje frustracje i wtedy okazuje się, jak wiele negatywnych emocji zgromadziliśmy w swoim ciele. Musimy je regularnie wyrzucać. A trening fizyczny i mentalny zdecydowanie nam w tym pomoże. Podczas sesji jogi skupiamy się na tym, co jest tu i teraz. Cała reszta naszego życia i każdy jego aspekt przestają się dla nas liczyć. Oczywiście dalej są to rzeczy ważne, ale zapominamy o nich na tę krótką chwilę, by oczyścić umysł i pójść później dalej ze świeżą głową i lepszym nastawieniem. Joga relaksuje też nasze ciało i łagodzi napięcia. Jednocześnie wzmacnia mięśnie i sprawia, że stają się one znacznie silniejsze oraz mocniejsze, co przydaje się nam nieraz w życiu codziennym. Z kolei taka joga dla dwóch osób może sprawić, że przy okazji wysiłku fizycznego zbliżymy się do drugiego człowieka i spędzimy z nim trochę czasu w sposób inny niż dotychczas. Warto próbować w życiu różnych rzeczy. Nie możemy ograniczać się do korzystania wyłącznie z tego, co jest nam już bardzo dobrze znane.

Powoli przekonujemy się do tego, że efektywne ćwiczenia fizyczne nie muszą zawsze oznaczać katorgi na siłowni bądź męczenia się na bieżni czy rowerku stacjonarnym. Jeżeli nie lubimy aż tak bardzo się wysilać, ale chcemy utrzymać dobrą sprawność i formę na długie lata, polubmy się z jogą i zacznijmy ją regularnie praktykować. Już dwa treningi w tygodniu mogą na dobre zmienić całe nasze życie. Po jodze zawsze poczujemy się lepiej niż przed nią.

problemy z zasypianiem

Redakcja pekaespomaga.pl

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Inteligentna sieć energetyczna
Suszarka do włosów
kreatywny prezent dla mamy

Jesteś zainteresowany reklamą?

kreatywny prezent dla mamy