Strona główna
Lifestyle
Tutaj jesteś
Lifestyle Jak szybko wysuszyć paznokcie - proste triki

Jak szybko wysuszyć paznokcie – proste triki

Data publikacji 6 grudnia 2020


Chyba każdej kobiecie zdarza się malować paznokcie na ostatnią chwilę, na przykład tuż przed wyjściem na imprezę. Kiedy lakier jest jeszcze wilgotny, nawet delikatne dotknięcie płytki paznokcia skutkuje nieładnym rozmazaniem lub odciskiem. Każda kobieta chce wyglądać estetycznie i schludnie. Często jednak nam brakuje czasu na zabiegi upiększające. Zatem pojawia się pytanie jak szybko wysuszyć paznokcie?

Proste triki jak szybko wysuszyć paznokcie.

W sprzedaży są dostępne lakiery, których producenci zapewniają, iż proces wysychania trwa 60 sekund. Czy to prawda? W rzeczywistości lakier jest suchy tylko od zewnątrz. Dlatego bardzo łatwo go uszkodzić i zniszczyć, na przykład poprawiając makijaż czy włosy lub zahaczając o biżuterię lub wkładając buty. Istnieje kilka domowych sposobów na błyskawiczne suszenie lakieru na paznokciach.
Pierwszą metodą jest kąpiel w zimnej wodzie. Można dodać także kostki lodu, aby utrzymać niską temperaturę Po pomalowaniu paznokci należy je zanurzyć w zimnej kąpieli na parę sekund. Czynność tę trzeba powtarzać przy każdej warstwie lakieru. Lodowata woda ma dwie funkcje. Po pierwsze wysusza lakier, po drugie hartuje go, dzięki czemu staje się odporny na ścieranie i odpryskiwanie. Dodatkowo pomocne może się okazać schłodzenie lakieru w lodówce około 30 min. przed zabiegiem kosmetycznym.
Drugim sposobem jest wykorzystanie suszarki. Tak, to urządzenie nie tylko do włosów. Suszenie zimnym strumieniem powietrza to dobra metoda na utwardzenie lakieru na paznokciach. Należy pamiętać, że podmuchy muszą być koniecznie zimne. Ciepłe powietrze zadziała odwrotnie i dodatkowo zmatowi lakier.
Nakładanie kilku cienkich warstw lakieru jest również sprawdzoną metodą. Istotne jest, aby lakier był bardzo rzadki. Kolejną warstwę należy nakładać dopiero wyschnięciu poprzedniej. Minusem tej metody jest fakt, iż zajmuje ona więcej czasu niż wyżej wymienione.
Dzięki nowatorskim technikom, mamy obecnie lampy UV, które utwardzają lakier za pomocą promieni ultrafioletowych. Urządzenie wystarczy podpiąć do prądu. Po pomalowaniu paznokci należy włożyć je pod lampę na 90 sekund i gotowe. Nieważne czy używamy lakieru zwykłego czy hybrydowego. Po wyjęciu rąk paznokcie są suche, utwardzone i pięknie wyglądają. Jedynym minusem jest cena lampy. Ale czego się nie robi, aby wyglądać zjawiskowo!
W celu szybkiego wysuszenia paznokci oraz dodatkowo ochrony przed rozmazaniem lakieru należy nałożyć oliwkę na dłonie 2-3 min. po zakończonym zabiegu kosmetycznym. Sprawdzi się tutaj oliwka do ciała czy nawet zwykła jadalna. Istotny jest sposób nałożenia. Oliwkę należy rozsmarować na całym paznokciu. Dzięki temu zabiegowi lakier się nie rozmaże, nic się nie do niego nie przyklei i nie odciśnie.

Specjalne preparaty.

Na rynku są w sprzedaży profesjonalne preparaty, które błyskawicznie utwardzają emalię na paznokciach. Swoim wyglądem oraz konsystencją często przypominają lakiery bezbarwne. Można także zakupić taki preparat w sprayu. Nadaje on paznokciom niezwykły połysk. Stosując ten preparat zapomnij o odciskach np. od ubrań czy włosów.

Redakcja pekaespomaga.pl

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?

Inteligentna sieć energetyczna