Strona główna
Dom i Ogród
Tutaj jesteś
Dom i Ogród

Jak zorganizować imieniny w ogrodzie

Data publikacji 23 lipca 2021

Lubisz spędzać czas w swoim ogrodzie, a taras jest dla ciebie miejscem nie tylko relaksu, ale i spotkań towarzyskich? Niebawem będą twoje imieniny i już zastanawiasz się nad tym, jak zorganizować imprezę w ogrodzie? Mamy kilka wskazówek, które pozwolą ci dopiąć wszystko na ostatni guzik.

Miejsce siedzące i zadaszenia

Nigdy nie można być pewnym pogody. Jeśli na tarasie posiadasz zadaszenie, problem imprezy w czasie deszczu samoczynnie się rozwiązuje – nikomu nic nie będzie kapać na głowę. Jeśli natomiast nie masz zadaszenia, warto zorganizować namiot lub przynajmniej duże parasole restauracyjne. Sprzęty takie można wypożyczyć w wielu miejscach – np. wypożyczalniach sprzętu eventowego. Nie chcąc jednak wchodzić w nadmierne koszty, można przygotować prowizoryczne zadaszenie z plandeki rozciągniętej pomiędzy kilkoma mocno naciągniętymi sznurkami.

Menu na imprezę

Co to za impreza bez jedzenia? Oczywiście musi się ono na niej pojawić i to w nie byle jakiej postaci. Najwygodniej na imieniny w ogrodzie przygotować grilla. Jeśli obawiasz się długiego stania przy nim i przewracania mięsa z boku na bok, warto pomyśleć o zakupie grilla gazowego. Jedzenie na nim przygotowuje się o wiele szybciej niż na grillu węglowym, a dodatkowo odpada problem związany z rozpalaniem i powstawaniem dokuczliwego dymu. Jeżeli chodzi o napoje, to nie może zabraknąć czystej wody mineralnej, napojów gazowanych, soków, a także kawy i herbaty. W przypadku alkoholi wybór również jest bardzo duży – od piwa, przez wina, aż po mocniejsze trunki.

Atrakcje na imieninach?

Pod tym względem nie będzie to wymagająca praca. Wystarczy jakiekolwiek nagłośnienie, muzyka puszczona z telefonu lub radia, a zaproszeni przez ciebie goście sami zadbają o to, aby dobrze się bawić. Ty oczywiście możesz im w tym pomóc, jeśli zauważysz że towarzystwo ma problem z integrowaniem się. Wykorzystaj wówczas dobrze sobie znane sposoby. Ile kosztuje zorganizowanie imienin w ogrodzie, w przeliczeniu na jedną zaproszoną osobę? Jeśli większość rzeczy przygotujesz samodzielnie, powinnaś zamknąć się w kwocie do 50-60 złotych. Natomiast jeśli chcesz zamówić catering na imieniny, kwotę należy pomnożyć przynajmniej razy dwa. Dużą pomocą w takiej organizacji może być chwilówka bez BIK, dzięki której pozyskasz niezbędne środki na organizację zabawy.

Redakcja pekaespomaga.pl

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?

wartość rynkowa samochodu