Strona główna
Lifestyle
Tutaj jesteś
Lifestyle Suszarka do włosów

Suszarka do włosów z jonizacją. Dlaczego warto ją kupić?

Data publikacji 28 września 2022


Jeszcze kilka lat temu jonizacja była funkcją, którą posiadały wyłącznie suszarki fryzjerskie i ze względu na koszty oraz nieufność wobec nowej technologii niewiele osób korzystało z takiego sprzętu we własnych domach. Dziś opcja jonizacji jest powszechnie dostępna, a ceny urządzeń, które ją posiadają, nie odbiegają od cen suszarek nieposiadających tej funkcji. Czym jest jonizacja i czy warto z niej korzystać? Sprawdź, co radzą profesjonaliści.

Czym jest jonizacja?

Zdrowe, dobrze nawilżone włosy mają zamknięte łuski, co z kolei przyczynia się do mniejszej utraty wilgotności. Niestety, łuski włosów z tendencją do przesuszania otwierają się, a przez to szybciej tracą wilgotność. W konsekwencji szybciej i mocniej „ładują się”dodatnio. Okazuje się, że proces ten można odwrócić poprzez zobojętnienie ładunków dodatnich ujemnymi. To dlatego w suszarkach do włosów zaczęto instalować jonizatory, czyli po prostu generatory jonów ujemnych. Po włączeniu funkcji jonizacji załącza się zamontowany w niej jonizator, który wytwarza aniony (jony ujemne), sprawiając, że emitowane powietrze jest naładowane ujemnie. Neutralizacja dodatnio naładowanych włosów sprawia, że łuski zamykają się, a włosy nie tracą wilgotności.

Dzięki jonizacji:

  • łuski włosów pozostają zamknięte, ograniczając utratę wilgotności;
  • włosy nie elektryzują się i nie puszą;
  • zyskuje się efekt wygładzonych, pełnych blasku włosów;
  • włosy stają się bardziej elastyczne i podatne na stylizację.

Jeśli więc używasz suszarki do włosów, warto zdecydować się na model z jonizatorem. Podobna zasada dotyczy również prostownic, ponieważ i te urządzenia wyposażane są w generator jonów.

Czy jonizacja ma efekt leczniczy?

Suszarka do włosów z jonizacją daje jedynie efekt kosmetyczny, który jest nietrwały. Nie zmienia struktury włosa ani nie likwiduje żadnych problemów. Po użyciu urządzenia z jonizatorem, po pewnym czasie łuski włosów z tendencją do przesuszania znów otwierają się, a włosy tracą wilgoć i zaczynają się puszyć.

Warto jednak podkreślić, że suszarka z jonizacją jest bardzo dobrym rozwiązaniem. Urządzenie, choć nie eliminuje problemów z włosami, pozwala na radzenie sobie z ich konsekwencjami w sposób efektywny, chociaż doraźny.

Jak używać suszarki z jonizatorem?

Suszarka jest dość głośnym urządzeniem, dlatego włączenie jonizatora po wybraniu odpowiedniej funkcji pozostaje niezauważalne. Ze względu na trudność w ocenie, czy jonizacja rzeczywiście jest obecna w suszarce, czy też nie, warto kupować urządzenia renomowanych firm i zawsze ze sprawdzonego źródła, w profesjonalnym sklepie, np. takim jak fryzjersklep.pl.

Co ciekawe, efekt cichego „kliknięcia”po włączeniu funkcji jonizacji można usłyszeć w przypadku prostownic, które nie wydają dźwięków. W suszarce jest to jednak bardzo trudne. Nie zauważymy również różnic podczas suszenia z jonizacją w stosunku do zwykłej suszarki. Rezultat jest widoczny jednak po zakończeniu procesu – włosy są wyraźnie gładsze, ładniejsze i bardziej błyszczące niż po suszeniu urządzeniem bez funkcji jonizacji.

Redakcja pekaespomaga.pl

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?

Inteligentna sieć energetyczna