Strona główna
Uroda
Tutaj jesteś
Uroda pasemka na ciemnych włosach

Jak wykonać pasemka na ciemnych włosach?

Data publikacji 6 stycznia 2022


Metamorfozy są dobre, zwłaszcza gdy od dłuższego już czasu nie jesteś zadowolona ze swojego wyglądu. Co powiesz na delikatne pasemka, które skontrastują ciemny brąz lub czerń na twojej głowie? Jesteś w stanie sama je wykonać! Pasemka na ciemnych włosach możesz zrobić zupełnie samodzielnie, osiągając tak samo dobry efekt jak w profesjonalnym salonie.

Przygotowanie do zabiegu

Do każdej pracy najpierw najlepiej się przygotować, aby potem – już w trakcie zabawy z włosami – nagle nie okazało się, że czegoś ci zabrakło. Najważniejsza jest oczywiście farba. Postaw tutaj na produkt sprawdzonej i zaufanej marki, sprawdzając jego skład i decydując się raczej na farbę bez amoniaku, która będzie łagodniejsza dla skóry głowy i włosów. Wybierz jej odpowiedni kolor. Jeżeli robisz pasemka po raz pierwszy w życiu, zdecyduj się na farbę zbliżoną do twojego aktualnego koloru włosów, tyle że ciut jaśniejszą.

Farba to jedno, ale w jakiś sposób będziesz ją musiała zaaplikować, tak więc przyda ci się również niewielki pędzelek oraz specjalny grzebyczek ze szpikulcem przeznaczonym do wydzielania sekcji włosów i oddzielania pasm. W zależności od tego, jaką technikę farbowania wybierzesz, przyda ci się również jeden z dwóch akcesoriów: albo czepek do robienia pasemek (dostaniesz go w sklepach fryzjerskich), albo najzwyklejsza w świecie folia aluminiowa.

Dwie techniki wykonywania pasemek w domu

Pasemka na ciemnych włosach możesz wykonać na dwa sposoby. Jeżeli twoje włosy są dość krótkie, czyli sięgają maksymalnie linii ramion, skorzystaj z techniki z czepkiem. Najpierw załóż go na głowę w taki sposób, aby dokładnie przykrył on wszystkie włosy. Teraz możesz wyciągnąć z niego pojedyncze pasma – te, które chcesz zafarbować i rozjaśnić. Postaraj się równomiernie i jak najdokładniej pokryć je produktem do koloryzacji.

Druga metoda zadziała z kolei na włosach długich. W jej przypadku musisz przygotować sobie wcześniej kawałki folii aluminiowej, tnąc ją na równe prostokąty, by następnie umieszczać na nich wydzielane pasma włosów i w taki sposób je farbować, a następnie zawijać. Technika ta wymaga pewnej wprawy. Zazwyczaj też trudniej wykorzystać ją samodzielnie, więc jeśli tylko masz taką możliwość, poproś kogoś o pomoc, zwłaszcza w przypadku farbowania włosów występujących z tyłu głowy.

W obu przypadkach farbę musisz pozostawić na włosach na wskazaną na opakowaniu ilość czasu (zwykle jest to ok. 20-40 minut), a następnie dokładnie ją spłukać, aż spływająca z pasm woda będzie całkowicie czysta. Farbowanie zawsze delikatnie obciąża kosmyki, tak więc tuż po zabiegu warto zastosować na nich jakąś odżywczą maskę albo bogatszą odżywkę (najlepiej tą do spłukiwania).

Dodatkowe rady

Pamiętaj też, by pasemka na ciemnych włosach zawsze wykonywać na włosach suchych, no chyba że producent zaleca coś innego. Farbowanie najlepiej przeprowadzić w momencie gdy pasma są delikatnie przetłuszczone. Jeżeli nałożysz farbę na świeżo umyte włosy, najprawdopodobniej nie będzie się ona na nich trzymać, a efekt koloryzacji okaże się kiepski.

Redakcja pekaespomaga.pl

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?

jak pozbyć się łupieżu