Strona główna
Lifestyle
Tutaj jesteś
Lifestyle Jaką suszarkę do włosów wybrać?

Jaką suszarkę do włosów wybrać?

Data publikacji 30 grudnia 2020

Dla włosów najlepiej jest, gdy mogą wyschnąć same, jednak w wielu przypadkach nie można sobie na to pozwolić. Taki problem mają zwłaszcza te kobiety, które myją włosy rano i nie mają wiele czasu bądź panie, którym dopiero suszarka pozwala uzyskać pożądaną objętość włosów. By zminimalizować szkody, jakie urządzenie to wyrządza, warto dobrze je wybrać. Na szczęście nie jest to trudne, ponieważ na rynku znaleźć można wiele sprzętów, a pośród nich – naprawdę świetne.

Niezbędne chłodne powietrze

Współczesne suszarki już prawie zawsze mają opcję suszenia zimnym powietrzem. Nie brakuje osób, które używają tylko jego, wiedząc, jak źle gorące powietrze wpływa na włosy, powodując utratę ich naturalnego nawilżenia, zmniejszając ich blask i praktycznie z każdym użyciem pogarszając ich kondycję. Takie działanie jednak znacznie wydłuża czas suszenia włosów, a w zimie może powodować przeziębienia. W takich przypadkach doskonale będzie pamiętać, by zawsze kończyć suszenie chłodnym strumieniem. Dlaczego? Pozwoli to domknąć łuski włosów. Dzięki temu pasma będą pięknie błyszczeć, ale też będą mniej podatne na uszkodzenia, a nawet plątanie się, gdyż dzięki domknięciu łusek będą gładsze. Na jeszcze lepszy efekt można liczyć, jeśli pokieruje się strumień powietrza z góry na dół, gdyż właśnie tak układają się łuski.
Zaleca się również, by proces suszenia rozpoczynać od zimnego lub chłodnego powietrza. Specjaliści uważają bowiem, że użycie od razu gorącego strumienia powoduje, że cząsteczki wody obecne we włosach zagotowują się i rozsadzają włosy od wewnątrz, powodując ich mikrouszkodzenia i właśnie otwieranie się łusek.

Wskazana jonizacja

Problem wysuszania i związanego z tym elektryzowania się włosów przez suszarkę można rozwiązać dzięki opcji jonizacji. Tę funkcję także posiada coraz więcej sprzętów, a jeśli szczególnie ma się dobro włosów na sercu, warto wybrać nawet urządzenie specjalnie dla tej opcji. Nie wiąże się to z wiele wyższymi cenami, a kondycja pasm znacząco się poprawi. Jonizacja zapobiega elektryzowaniu się włosów i ich wysuszaniu, wygładza je i sprawia, że wyraźnie stają się zdrowsze. W przypadku kobiet, które do tej pory często stosowały zwykłą suszarkę, różnica na pewno będzie znaczna – włosy zyskają lepszą kondycję już za pomocą samego tego sprzętu.

Szybkie suszenie

Kiedy myje się włosy o poranku, liczy się czas, niezbędna będzie więc mocna suszarka do włosów jaką wybrać? Może to być sprzęt o dużej mocy, ale też wyposażony w specjalną funkcję, oznaczoną na przykład jako „turbo”. Przyda się to zawsze wtedy, gdy potrzeba dokładnie wysuszyć włosy w krótkim czasie. Mocne suszarki często mają większe gabaryty, dlatego ta druga opcja może być wygodniejsza.

Obecność dyfuzora

Dyfuzor zwykle jest dokładany dodatkowo do suszarek i wiele pań z niego nie korzysta, ale wystarczy dowiedzieć się, jak to prawidłowo robić i spróbować choć raz, by przekonać się, że jest to niezwykle przydatny element. Docenią go zwłaszcza panie o cienkich i rzadkich włosach, jak i wszystkie te, których pasma mają tendencje do utraty objętości.

Suszarka do włosów

Redakcja pekaespomaga.pl

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?

Suszarka do włosów