Strona główna
Lifestyle
Tutaj jesteś
Lifestyle Szkoła jazdy czyli czym kierować się przy wyborze

Szkoła jazdy czyli czym kierować się przy wyborze

Data publikacji 2 grudnia 2020


Szkoła jazdy jest niezbędna, aby zwyczajny człowiek stał się niezwykłym kierowcą. Chodzi oczywiście o to, aby stać się niezwykle dobrym kierowcą. W Polsce nie można uczyć się jazdy samochodem samodzielnie. Trzeba skorzystać ze szkoły jazdy. Dlatego tym bardziej warto wybrać te szkołę rozsądnie.

Absolwent źródłem wiedzy

Jeżeli Szkoła Nauki Jazdy istnieje od kilku czy kilkunastu lat, to z pewnością ma absolwentów. Są to osoby, które mogą wiele powiedzieć na przykład o sposobach nauczania. Każdy instruktor powinien cechować się dużą cierpliwością wobec swojego kursanta. Każdy instruktor powinien jednak cechować się także dużą stanowczością jeśli chodzi o przestrzeganie przepisów ruchu drogowego. Na drodze najważniejsze jest bezpieczeństwo. To ono musi być najwyższym priorytetem. Dla kursanta i dla instruktora powinno być to oczywiste. Czasami jednak ważne są inne rzeczy. Kierowca nie powinien rozpraszać się w czasie jazdy. Nie jest to dobry czas na prywatne pogaduszki, szczególnie na początkowym etapie nauki. Zawsze powinno pamiętać się o celu. A tym celem jest nauczenie się bezpiecznej jazdy. Absolwenci szkoły mogą wiele powiedzieć o sposobach przekazywania wiedzy, ale także o cierpliwości instruktorów. W szkole nauki jazdy bardzo ważna jest uczciwość. Kursant powinien mieć dokładnie tyle minut lekcji, za ile zapłacił.

Zdawalność egzaminów

Każda szkoła nauki jazdy powinna prowadzić statystyki w zakresie zdawalności egzaminów. Chodzi o to, za którym razem jej kursanci przeciętnie zdali egzamin. Ważne jest, ile procent kursantów zdało za pierwszym razem. Jest to tak zwany parametr zdawalności. Oczywiście nie można patrzeć tylko i wyłącznie na zdawalność. Każdy przychodzi do szkoły z innymi początkowymi umiejętnościami. Nie można porównywać osoby, która umie już jeździć, ponieważ nauczyła się tego nielegalnie, z osobą która dopiero pierwszy raz widzi samochód i wsiada za kierownicę. Są to dwa zupełnie różne przypadki. Dlatego też instruktorzy zawsze powinni kierować się cierpliwością do swoich kursantów. Ale powinni też jednoznacznie zwracać uwagę na bezpieczeństwo.

Przepisy ruchu drogowego

Dobry instruktor potrafi powiedzieć, czy kursant jest już gotowy do egzaminu państwowego. Jeżeli kursant nie jest na to gotowy, jest to znak, że trzeba wykupić dodatkowe godziny jazdy. Taka informacja zwrotna nie powinna być dla żadnego kursanta wstydem. Chodzi po prostu o to, aby jeździć bezpiecznie. Lepiej kupić dodatkowe godziny niż wielokrotnie płacić za dodatkowe egzaminy. Tylko praktyka jest w stanie sprawić, że ktoś zacznie dobrze i bezpiecznie jeździć. Wielu ekspertów jednoznacznie wypowiada się, że egzamin to dopiero początek i absolutnie nie oznacza on potwierdzenia umiejętności bezpiecznej jazdy. Trzeba pamiętać, że egzamin na prawo jazdy to nie tylko praktyka ale też teoria. Trzeba dobrze opanować przepisy ruchu drogowego. Egzamin na prawo jazdy to duży koszt. Nauka w szkole nauki jazdy to jeszcze większe koszty. Dlatego też warto jak najbardziej rozsądnie wybrać swoją szkołę.

Redakcja pekaespomaga.pl

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?

Inteligentna sieć energetyczna