Strona główna
Uroda
Tutaj jesteś
Uroda jak pozbyć się łupieżu

Wyjaśniamy jak pozbyć się łupieżu

Data publikacji 6 stycznia 2022


Łupież to nieestetyczny problem skóry głowy, który dotyczy zarówno kobiet, jak i mężczyzn. Ważne jest stosowanie specjalnych preparatów oraz podjęcie konkretnego leczenia.

Czym jest łupież?

W tym artykule wyjaśnimy jak pozbyć się łupieżu raz na zawsze. Łupież najczęściej pojawia się z powodu niewłaściwej pielęgnacji skóry głowy, która wynika z niewiedzy. Fryzjerzy oraz dermatolodzy często mówią o tak zwanym kosmetycznym łupieżu. Należy jednak pamiętać, że łupież można wyleczyć, jednak należy bezwzględnie stosować się do zaleceń dermatologa. Skóra głowy powinna być utrzymywana w zdrowiu i dobrej kondycji. Każdy ma inną skórę głowy, dlatego najlepiej zgłosić się osobiście do dermatologa, który zleci wykonanie badań. Odpowiedzialne za powstanie łupieżu są drożdżaki Malassesia furfur, które bytują na skórze głowy. Błędy w pielęgnacji również mogą być przyczyną pojawienia się łupieżu.

Przyczyny łupieżu

Należy przede wszystkim unikać stosowania kosmetyków niedopasowanych do rodzaju skóry głowy. Takie kosmetyki często zapychają skórę głowy i to skutkuje złuszczaniem naskórka. Warto mieć na uwadze, że łupież może wynikać ze stosowania dużej ilości kosmetyków służących do stylizacji fryzury. Skóra jest wtedy oblepiona i nie może się naturalnie regenerować. Nadmierne przesuszenie skóry głowy również może być przyczyną łupieżu. Może to wynikać przede wszystkim z częstego stosowania suszarki do włosów i przebywania w mocno ogrzewanych pomieszczeniach. To wszystko sprawia, że naskórek jest bardzo przesuszony i zaczyna się nadmiernie złuszczać. Niestety świąd skutkuje odruchem drapania się, a to tylko zwiększa ilość naskórka. Jeśli chcesz pozbyć się łupieżu to w pierwszej kolejności powinieneś skupić się na skórze głowy. Dobrym pomysłem jest stosowanie delikatnych kosmetyków oczyszczających. Lepiej też unikać gorącego powietrza oraz kosmetyków do stylizacji.

Preparaty do walki z łupieżem

Najlepiej kupować sprawdzone szampony do łupieżu, które są zazwyczaj dostępne w aptekach. Kosztują one nieco więcej, ale są naprawdę skuteczne, dlatego można je wykorzystać przy leczeniu problemów ze skórą głowy. Dobrym rozwiązaniem są także domowe sposoby na łupież. Płukanka ziołowa z pokrzywy lub mięty często działa lepiej niż drogie preparaty. Warto też każdego dnia poświęcić przynajmniej kilka minut na masaż głowy. Niezwykle ważna jest też dieta, która powinna być bogata w witaminy z grupy B, magnez, żelazo oraz cynk. Według specjalistów dermokosmetyki dedykowane skórze głowy mogą przynieść najlepsze efekty w leczeniu łupieżu. Przy ich wyborze może pomóc trycholog lub dermatolog. W pierwszej kolejności trzeba też uświadomić sobie, jakie błędy były wcześniej popełniane w pielęgnacji i je po prostu wyeliminować. Kompleksowa pielęgnacja powinna dotyczyć nie tylko włosów, ale również skóry głowy. Skóra głowy wymaga systematycznego złuszczania i nie różni się pod tym względem od reszty ciała. Wizyta u specjalisty dermatologa jest podstawą w leczeniu łupieżu. Jest to lekarz, który zajmuje się chorobami skóry. Warto dodać, że łupież może być pierwszym objawem łysienia.

Redakcja pekaespomaga.pl

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?

jak pozbyć się łupieżu