Strona główna
Dom i Ogród
Tutaj jesteś

Zapach do kontaktu, świeca, czy olejek eteryczny?

31 grudnia 2020 Zapach do kontaktu, świeca, czy olejek eteryczny?

Każdemu znane jest powiedzenie, że wszędzie jest dobrze, ale zawsze najlepiej jest w domu. Nasz dom jest naszym azylem, prywatną przestrzenią, w której chcemy czuć się bezpieczni i zrelaksowani. To właśnie dlatego dbamy o to, żeby nasze domu były czyste i pięknie urządzone. Kluczową kwestią jest także zapach domu. Każdy dom, podobnie jak każdy człowiek, ma swój własny zapach. Tak jak ludzie używają perfum, aby ładnie pachnieć, tak samo powinniśmy zadbać o zapach naszego domu.

Przyczyny nieprzyjemnego zapachu w domu

W każdym domu, nawet urządzonym i utrzymanym z najwyższą starannością, może zagościć brzydki zapach. Co gorsza, bardzo często zdarza się, że domownicy przebywający w domu od dłuższego czasu, wcale nie czują nic nieprzyjemnego. Jest to zupełnie normalne, gdyż każdy człowiek po pewnym czasie przyzwyczaja się do otaczających go zapachów, również tych nieprzyjemnych. Różnicę możemy odczuć dopiero po dłuższej nieobecności w domu lub możemy zareagować wcześniej, jeśli odwiedzający nas gość dyskretnie da nam do zrozumienia, że należy popracować nad zniwelowaniem brzydkich zapachów w domu. Przyczyny takiego stanu są bardzo różne. Czasami źródłem niemiłych zapachów są nasi pupile. Osoby nieprzyzwyczajone do obecności kota lub psa w domu, z pewnością wyczują jego zapach, gdy tylko przekroczą próg. Oprócz tego należy pamiętać, że przebywając w mieście, przesiąkamy różnymi nieprzyjemnymi zapachami – w komunikacji publicznej, w restauracji czy nawet mijając po drodze palącą osobę, a później wszystkie te zapachy przynosimy do domu. Najgorszy jest jednak zapach wilgoci w domu, gdyż jest to jasny sygnał mówiący o tym, że problem zapachu to już nie tylko defekt estetyczny, ale także realne zagrożenie dla zdrowia.

Zapach do kontaktu – zalety i wady

Jednym z najpopularniejszych sposobów na utrzymanie w domu przyjemnej woni jest zapach do kontaktu. Wszelkiego rodzaju zapachy podłączana do prądu mają szereg zalet i wad. Na ich ogromną korzyść działa możliwość kontrolowania ilości i intensywności uwalnianego odświeżacza powietrza. Oprócz tego, kupując zapach do kontaktu, możemy wybierać spośród wielu różnych propozycji. Swój idealny zapach znajdą miłośnicy kwiatów, owoców cytrusowych oraz zapachów leśnych czy morskich. Dużą popularnością cieszy się także zapach świeżej trawy, a okresie świątecznym wszelkie zapachy z nutą cynamonu i pomarańczy. Zapach do kontaktu ma jednak jedną znaczącą wadę. Przy intensywnym użytkowaniu bardzo szybko się kończy, a wkłady do odświeżacza są dość kosztowne.

Inne sposoby na ładny zapach w domu

Zapach do kontaktu to doskonały sposób na zniwelowanie nieprzyjemnych zapachów w domu. Nie jest to jednak jedyny sposób na to, aby nasz dom pięknie pachniał. Bardzo popularnym i powszechnie uwielbianym sposobem na nadanie domu pięknego zapachu jest palenie zapachowych świec. Świece zapachowe są szczególnie popularne w okresie jesienno-zimowym, gdyż oprócz pięknej woni, nadają naszemu domowi niepowtarzalnego klimatu. Pokoje oświetlone świecami, które emituję oszałamiająco piękny zapach, są idealnym miejscem, w którym można zaznać relaksu po ciężkim dniu. Oprócz zapachów do kontaktu i zapachowych świec, zapach domu poprawić może stosowanie naturalnych olejków eterycznych.

problemy z zasypianiem

Redakcja pekaespomaga.pl

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

malowanie felg
kosmetyki koreańskie

Jesteś zainteresowany reklamą?

kosmetyki koreańskie