Strona główna
Zdrowie
Tutaj jesteś
Zdrowie O skuteczności leczenia grzybicy paznokci czosnkiem

O skuteczności leczenia grzybicy paznokci czosnkiem

Data publikacji 18 grudnia 2020


Grzybica paznokci to nie tylko nieestetyczna i nieprzyjemna przypadłość. Nieleczona może prowadzić do poważnych powikłań, dlatego nie wolno lekceważyć nawet jej pierwszych objawów.
Nasz stopy są narażone na wiele czynników zewnętrznych, zwłaszcza latem, kiedy bosą stopą stajemy na różne powierzchnie. Faktem jest, że najczęściej do rozwoju grzybicy paznokci dochodzi po wizycie na basenie, ale nie jest to jedyne miejsce, gdzie możemy zetknąć się z tą chorobą wirusową. Bardzo często na grzybicę paznokci zapadają osoby, które, z różnych powodów mają obniżoną odporność.

Objawy grzybicy paznokci

Najczęściej spotykanym symptomem grzybicy paznokci jest przebarwienie na paznokciu koloru żółtego lub brązowego. Towarzyszy mu najczęściej łamliwość i kruchość paznokcia lub pogrubienie płytki. Paznokcie dotknięte grzybicą często mają pofalowany, nierównomierny kształt. Zaawansowany stan chorobowy powoduje oddzielanie się lub całkowite odklejenie się paznokcia oraz nieprzyjemny zapach pochodzący z zakażonego miejsca. Grzybicy paznokcia rzadko towarzyszą inne objawy ze strony naszego organizmu.

Naturalne metody leczenia grzybicy paznokci

Przy podejrzeniu grzybicy paznokcia zaleca się natychmiastowe działanie. Warto zacząć od całkowicie naturalnego i niezwykle skutecznego antybiotyku jakim jest czosnek. Jego właściwości od lat są nieocenione. Co więcej jest to jeden z najtańszych dostępnych obecnie naturalnych leków. Czosnek ma wiele dobroczynnych właściwości, ale to co sprawia, że jest doskonałym lekiem na grzybicę to jego działanie przeciwbakteryjne, przeciwgrzybicze, przeciwwirusowe i przeciwpierwotniakowe. Tylko w jednym ząbku czosnku znajdziemy wiele leczniczych substancji: związki flawonoidowe, aminokwasy, cukry, związki śluzowe, witaminę C, B1, B2, PP, prowitaminę A, liczne sole mineralne (potasu, wapnia, magnezu) oraz szereg mikroelementów takich jak kobalt, chrom i nikiel. Warto dodać, że czosnek dodatkowo zwalcza infekcje, wspomaga trawienie, chroni przed zawałem serca, działa przeciwpasożytniczo, obniża ciśnienie oraz ma właściwości przeciwnowotworowe.

Kuracja czosnkiem

Kuracja zainfekowanego grzybicą paznokcia jest bardzo prosta i niezwykle tania. Wystarczy przygotować pastę, którą należy regularnie (najlepiej wieczorem po kąpieli) nakładać na zmienione chorobowo miejsca. Do jej przygotowania potrzebujemy jedynie dwa składniki: przeciśnięty przez praskę czosnek i odrobinę oliwy z oliwek. Ilość ząbków czosnku uzależniona jest od liczby zakażonych paznokci. Leczenie grzybicy paznokci czosnkiem da lepsze efekty, jeśli nałożoną pastę zostawimy na całą noc (trzeba wówczas owinąć palec sterylnym bandażem lub gazą i dla bezpieczeństwa i higieny założyć cienką bawełnianą skarpetkę). Już po kilku takich kuracjach można zobaczyć pierwsze efekty.

Kuracja czosnkiem będzie skuteczna, jeśli grzybica nie jest jeszcze bardzo zaawansowana. Jeśli paznokieć już odchodzi i dodatkowo pojawia się bardzo nieprzyjemny zapach, wówczas niezbędna może okazać się pomoc specjalisty dermatologa, który będzie musiał zapisać silniejsze środki farmakologiczne.

Redakcja pekaespomaga.pl

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?

chore zatoki objawy