Strona główna
Zdrowie
Tutaj jesteś
Zdrowie okulary złote oprawki na twarzy

Okulary złote oprawki na twarzy – jak wyglądają i czy to dobry wybór?

Data publikacji 6 stycznia 2022


Metalowe oprawki przeżywają teraz drugie życie. Zdecydowanie są na topie, a już zwłaszcza w swoim złotym wydaniu. Złoto to taka kolorystyczna klasyka, którą często uznaje się za coś uniwersalnego, jednak w praktyce okazuje się, że nie pasuje ono wszystkim. Warto więc sprawdzić, jak będą wyglądać okulary złote oprawki na twarzy. No i spróbować ocenić ich dopasowanie do innych elementów wpływających na wygląd zewnętrznych, takich jak kolor włosów i oczu, typ makijażu, rodzaj fryzury czy nawet styl ubioru.

Kto powinien zdecydować się na złote oprawki?

Istnieją pewne ogólne zasady, którymi można się kierować podczas dopasowywania koloru oprawek do typu urody. Zupełnie inne odcienie pasują urodzie „chłodnej”, a inne tej „ciepłej”. Zazwyczaj dobiera się je na zasadzie kontrastów, a to oznacza, że złote dodatki (w tym i złota biżuteria oraz okulary ze złotymi oprawkami) będą pasować głównie chłodniejszym typom urody.

Chłodny czyli jaki? Ten typ urody ma kilka cech charakterystycznych. W jego przypadku cera jest jasna albo ewentualnie delikatnie beżowa. Może wpadać lekko w róż, ale raczej nie ma pomarańczowych tonów. Włosy mogą mieć niemalże dowolny odcień (od blondu aż po czerń), bo najważniejsza jest ich tonacja, która w przypadku chłodnego typu urody będzie oczywiście chłodna. Te cechy szczególne najczęściej występują w połączeniu z niebieskimi, rzadziej zielonymi lub delikatnie szarawymi oczami.

Chłodny typ urody można też rozpoznać po specyficznym zachowaniu skóry podczas opalania. W jego przypadku ciało na ogół będzie się opalać na czerwono (przynajmniej na początku) i będzie też bardziej skłonne do poparzeń słonecznych.

Okulary złote oprawki na twarzy – komu jeszcze pasują?

Zdecydowanie najważniejsze jest jednak to, aby samemu czuć się ze sobą dobrze. Nie tylko chłodne typy urody mogą więc pozwolić sobie na noszenie złota. Mogą to zrobić także osoby o ciemnej karnacji, brązowym kolorze oczu i cieplejszym odcieniu włosów. Podczas wybierania barwy oprawek warto też zwrócić uwagę na inne kwestie, takie jak codzienny styl ubioru czy najczęściej wykonywany makijaż, bo one też będą mieć bardzo duży wpływ na ostateczny odbiór okularów i na to, czy dobrze skomponują się one ze stworzonym wizerunkiem.

Dlaczego warto postawić na złoto?

Z wielu powodów warto natomiast pójść właśnie w złoto zamiast w srebro. Mimo wszystko jest to najbardziej klasyczny kolor, uchodzący wręcz za symbol czystej elegancji, a czasem wręcz i luksusu. Osoby, które na co dzień noszą na sobie złoto, zazwyczaj są nieco lepiej postrzegane przez innych. Często te opinie wystawiane są w sposób samoistny, zupełnie podświadomie. Wynika to z faktu, iż złoto już w dawnych czasach było noszone głównie przez przedstawicieli klas wyższych, a przede wszystkim przez najzamożniejsze damy dworu.

Jeżeli jednak dojdzie się do wniosku, że okulary złote oprawki na twarzy nie wyglądają najlepiej, zawsze warto wypróbować też inne rozwiązania kolorystyczne. Niekoniecznie nawet srebro. W tym momencie modne są również oprawki w kolorze miedzianym i czarnym.

Redakcja pekaespomaga.pl

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?

chore zatoki objawy