Strona główna
Zdrowie
Tutaj jesteś
Zdrowie Jak opóźnić okres naturalnymi sposobami?

Jak opóźnić okres naturalnymi sposobami?

Data publikacji 22 listopada 2020


Miesiączka w trakcie ślubu, na wycieczce czy przy pisaniu ważnego egzaminie to dla każdej kobiety spore przeżycie emocjonalne. I do tego kłopotliwy moment. Na szczęście są pewne sposoby, dzięki którym panie mogą poczuć się lepiej, nie obawiając się nieprzyjemnej sytuacji. Jak opoznic okres? Odpowiedź na to pytanie znajduje się w niniejszym artykule.

Miesiączka w najgorszym momencie

Wesele lub inna impreza to chyba najgorszy czas, kiedy pojawia się krwawienia menstruacyjne. Szczególnie, jeśli jest ono bardzo obfite. Nie dość, że trzeba wtedy ciągle biegać do łazienki i tam zmieniać podpaskę, to jeszcze poplami się ulubioną sukienkę.

Spokojnie, bez paniki. Jest szansa, aby miesiączkę przesunąć, np. za pomocą doustnej antykoncepcji hormonalnej. W tym przypadku metoda przyniesie rezultat, jeżeli kobieta inaczej zaplanuje dawkowanie tabletek. Okres zostanie wtedy opóźniony o kilka tygodni!

Ostatecznie, nie chcąc zmieniać schematu wspomnianej antykoncepcji, można wybrać dostępne w aptece pastylki. Ale tylko na receptę i po konsultacji z ginekologiem! Kupowane w Internecie nie będą bowiem bezpieczne dla zdrowia.

Jak opóźnić okres – inne sposoby

Nie wszystkie jednak panie mogą przyjmować leki. Dla nich są przeznaczone nieco mniej skuteczne metody oferowane przez medycynę naturalną. Takie, które stosowały babcie w przeszłości. Dzięki nim da się odwlec okres, ale tylko o kilka, ewentualnie kilkanaście godzin.

Zanim jednak je ogólnie wymienimy, najpierw dodajmy, że kobiety mogą mieć też całkiem inny, odwrotny problem. Mianowicie takie, że ich miesiączka opóźnia się za bardzo. Wtedy z jednej strony nie będą martwić się, że krwawienie nastąpi podczas ważnego wydarzenia. Z drugiej ich głowę będą zaprzątać myśli, że coś musi im dolegać.

To prawda. Różne choroby i schorzenia wpływają bezpośrednio na opóźnienie okresu. Mowa np. o zespole policystycznych jajników, torbielach na jajnikach, endometriozie, niewydolności ciałka żółtego, a nawet wadach albo uszkodzeniach macicy. Do tego dochodzą m.in. nowotwory, polipy, nadżerki, zapalenie przydatków, zaburzenia hormonalne, cukrzyca, uszkodzona wątroba czy nieprzyjemne choroby weneryczne.

Okres nie pojawi się za szybko także w sytuacjach, kiedy panie bardzo się stresują, zmieniają nagle dietę oraz klimat, zrzucają masę ciała albo przyjmują niektóre lekarstwa. Także zaburzenia snu oraz wszelkie infekcje ogólnoustrojowa mają z tym związek.

Popularnym sposobem jest np. intensywny wysiłek fizyczny. Dziewczyny ćwiczą ponad swoje siły, aby się zmęczyć i przesunąć w czasie swoją miesiączkę. Niestety, to – jak się okazuje – mało efektywna metoda. Nie dość, że nieprzyjemny okres będzie opóźniony raptem o kilka godzin to jeszcze zdarza się, że może być on… przyśpieszony.

Nie tylko gorąca kąpiel

Co zatem robić? Jak opoznic okres, aby mieć pewność, że dany sposób zadziała lepiej? Nie ma niestety super skutecznego i sprawdzonego przepisu na tą bolączkę. Mimo to panie starają się jednak korzystać z naturalnych możliwości, które pomogą im odłożyć w czasie miesiączkę na parę chwil.

Wiele pań przetestowało na własnej skórze m.in. gorące kąpiele czy ziołowe napary. Z kolei inne polecają częsty seks oraz picie czerwonego, najlepiej wytrawnego wina. Rezultaty co prawda nie będą w pełni zadowalające, ale jednak warto z takich porad skorzystać.

Redakcja pekaespomaga.pl

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?

chore zatoki objawy