Strona główna
Moda
Tutaj jesteś
Moda Jaki szal męski wybrać?

Jaki szal męski wybrać?

Data publikacji 12 grudnia 2020


Elegancki szalik to niezbędny element wyposażenia garderoby każdego mężczyzny. Bez względu na codzienny styl panów, niemalże każdy z nich powinien posiadać chociażby jeden spójny, elegancki outfit na wszelką okazję. Nie należy zapominać także o praktycznym przeznaczeniu tego elementu ubioru. Niestety, męski szalik to nadal często zapominany element – a to nie tylko ozdoba stylizacji, ale i niezwykle praktyczny i potrzebny detal.

Jaki szal wybrać?

Przede wszystkim, decydując się na takowy zakup, należy zapoznać się z trzema podstawowymi wariantami: ocieplany szal na zimę, komin, bądź ozdobny szal krojem przypominający chustę. Oczywiście wszystko zależy od przeznaczenia.

Jeśli potrzebujemy dobrać szalik odpowiedni do codziennego użytku – wówczas świetnie sprawdzi się wełna. Jest ona nie tylko niezwykle ciepła i wytrzymała, ale i potrafi także wyglądać niezwykle efektownie. Kolejnym plusem takiego zakupu jest wytrzymałość tegoż materiału, z pewnością szal wykonany w 100% z wełny jest nieco droższy – jednak może posłużyć nam na lata!

Nie tylko wełna

Niestety, wełniany szalik nie jest odpowiedni dla każdego. Zawiera on alergeny, na które część społeczeństwa może być uczulona. Nie oznacza to jednak, że owe osoby skazane są oczywiście na marznięcie. Z odsieczą przychodzi akryl. Jest on co prawda sztucznym materiałem, a co za tym idzie nie jest tak dobrze oddychający czy miękki jak naturalne włosie. Ma jednak istotną zaletę – nie uczula, a przy tym jest bardzo wytrzymały.

A co jeśli potrzebujemy typowo eleganckiego szalika, odpowiedniego do niezwykle formalnego ubioru? Wówczas, najlepszym rozwiązaniem będzie szal jedwabny. Noszony jest przede wszystkim jako dopełnienie stylizacji aniżeli zabezpieczenie przed zimnem. Dużym plusem takiego szala jest fakt, iż sprawdzi się on nie tylko zimą, ale i wiosną czy jesienią. Jest ton także zdecydowanie krótszy aniżeli jego zimowi poprzednicy. Jednak styliści twierdzą, iż każdy mężczyzna powinien posiadać i taki element garderoby. W tym przypadku, podobnie jak szal wełniany – gwarantowane jest, iż zakup będzie służył nam latami.

Poliester z pewnością większości z nas kojarzy się z niezbyt eleganckim i funkcjonalnym rozwiązaniem. Jest to jednak mit, mylnie kojarzony z tego typu materiałem. Oczywiście – produkty wykonane w stu procentach z tego materiału, nie będą najlepsze jakościowo. Jednak domieszka poliestru może pozytywnie wpłynąć na całokształt szalika. Przede wszystkim, co warte podkreślenia jeśli mowa o zimowych stylizacjach – jest on odporny na wodę. Poliester jest także materiałem, niezwykle odpornym na marszczenia czy mechacenia. Co za tym idzie, to produkt nie tylko funkcjonalny, ale i elegancki.

Reasumując, dobór odpowiedniego szalika zależy nie tylko od przeznaczenia – co jest oczywiście kluczowym kryterium. Jednakże, nie należy zapominać o funkcjonalności i przede wszystkim wygodzie. Najlepszym rozwiązaniem będzie zakup porządnego, dobrze wykonanego szala, którego nie będziemy musieli zmieniać co sezon. Najistotniejsze jest, aby czuć się w nim nie tylko gustownie ale i wygodnie i swobodnie.

Redakcja pekaespomaga.pl

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?

Czy warto inwestować w markowe torebki?