Strona główna
Zdrowie
Tutaj jesteś
Zdrowie testosteron

Sposób działania testosteronu

Data publikacji 10 listopada 2021

Testosteron jest męskim hormonem płciowym należącym do grupy tzw. androgenów. Jego prawidłowa, naukowa nazwa to 17β-hydroksy-4-androsten-3-on – ATC: G03 BA03.

Jakie jest znaczenie testosteronu dla ludzkiego organizmu?

Testosteron jest produkowany przez ludzki organizm między innymi w jądrach – w przypadku mężczyzn. Wbrew obiegowym opiniom, do jego wytwarzania dochodzi także (choć w znacznie mniejszym stopniu) u kobiet. W tym przypadku cały proces odbywa się w jajnikach, łożysku i nadnerczach. Hormon ten jest powszechnie znany między jako suplement (środek o leczniczym działaniu). Stosuje się go przede wszystkim w sytuacji, gdy organizm wytwarza w naturalnych warunkach zbyt małe ilości hormonu.

Hormon ten jest niezwykle istotny, jeśli chodzi o wpływ na funkcjonowanie ludzkiego organizmu (zwłaszcza męskiego) właściwie na każdym etapie życia. Dzięki niemu możliwy jest między innymi rozwój narządów płciowych oraz produkcja plemników. Wreszcie, to właśnie dzięki testosteronowi organizm zyskuje typowe dla płci męskiej elementy wyglądu (np. owłosienie na ciele, rysy twarzy, szeroka klatka piersiowa itd.) oraz libido. Więcej informacji o testosteronie znajdziesz na: https://maxonforte.pl/znaczenie-testosteronu/

Męski hormon – skutki przedawkowania

Oczywiście należy przy tym koniecznie pamiętać, że – tak jak ma to miejsce w przypadku większości substancji leczniczych – także przedawkowanie tego typowo męskiego hormonu może wywołać negatywne efekty zdrowotne. Zazwyczaj, w wyniku przyjmowania zbyt dużych dawek dochodzi do takich negatywnych efektów jak między innymi:

  • bóle (najczęściej w okolicach krocza lub głowy)
  • dekoncentracja, kłopoty z zapamiętywaniem,
  • zawroty głowy oraz objawy podobne do migreny,
  • nadciśnienie,
  • huśtawki nastrojów (od euforii aż po stan przygnębienia i utraty energii, który może trwać nawet przez kilka dni).
    Na szczęście, w wielu przypadkach okazuje się, że wystarczy zaprzestać na kilka-kilkanaście dni spożywania substancji zawierającej hormon, by ograniczyć jego wykorzystywanie. Niepokojące symptomy powinny ustąpić już po krótkim czasie.

Terapia testosteronowa – na czym polega?

Leczenie z użyciem tego ważnego dla organizmu hormonu może być przeprowadzone na kilka sposobów. Jednym z popularnych rozwiązań są tabletki powlekane. Osiągnięcie pozytywnych skutków (np. zwiększenie libido) jest możliwe między innymi dzięki użyciu Maxon Forte, czyli preparatu przyczyniającego się do rozwoju naczyń krwionośnych. Należy przy tym pamiętać, że nawet najlepszy suplement nie zastąpi napięcia erotycznego, które jest niezbędne do tego, by móc doprowadzić do silnej erekcji.

Materiał partnera

Redakcja pekaespomaga.pl

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?

chore zatoki objawy