Strona główna
Uroda
Tutaj jesteś
Uroda Jak naturalnie rozjaśnić włosy?

Jak naturalnie rozjaśnić włosy?

Data publikacji 18 listopada 2020


Rozjaśnianie włosów to niezwykle często stosowany zabieg, niezależnie od panującej mody. Dziś rzadziej już można spotkać platynowe blondynki, ale przecież rozjaśnianie przydaje się też w przypadku ciemniejszych kolorów, na przykład gdy z czerni chce się uzyskać brąz. W każdym przypadku warto pokusić się o wypróbowanie naturalnych metod rozjaśniania pasm, ponieważ używanie chemicznych rozjaśniaczy jest niezwykle inwazyjnym i niszczącym włosy zabiegiem. Poza tym nie zawsze potrzebne jest silne rozjaśnienie – kiedy chce się naturalnego i łagodnego efektu, domowe metody będą jak znalazł!

Słońce – najlepszy rozjaśniacz

Słońce, najlepiej silne i letnie, doskonale rozjaśnia włosy – jest w stanie nadać im znacznie jaśniejszy odcień. Wystarczy więc spędzać na nim sporo czasu latem, nie osłaniając włosów kapeluszem czy czapką, by uzyskać znaczne rozjaśnienie. Nie trzeba przy tym obawiać się, że kolor będzie wypłowiały, raczej pojawią się w nim świetliste refleksy i całość będzie wyglądała niezwykle naturalnie i typowo wakacyjnie.
Wadą takiego rozwiązania jest jednak fakt, że efekt rozjaśnienia zwykle utrzymuje się do jesieni. Potem, gdy słońca już nie ma, włosy stopniowo ciemnieją. Wielu osobom to jednak odpowiada, ponieważ gwarantuje naturalność.

Jeśli chce się zintensyfikować działanie słońca, można sięgnąć po inne domowe metody. Najprostszą będzie… suszenie na nim mokrych włosów. Najlepsze efekty rozjaśniania pasm obserwuje się więc podczas wakacyjnych wypadów nad wodę, ale nic nie stoi na przeszkodzie, by po prostu suszyć włosy na słońcu po umyciu. Oczywiście należy liczyć się z pewnym wysuszeniem pasm, jednak czy suszarka także ich nie wysusza? Poza tym takie suszenie będzie naprawdę ekspresowe.

Rumianek – silne rozjaśnienie domową metodą

Jeszcze lepszą metodą dla osób zastanawiających się, jak naturalnie rozjaśnić włosy, jest zastosowanie rumianku. Można zebrać jego kwiaty samodzielnie i, najlepiej suszone, zaparzać bądź gotować z nich wywar, ale znacznie prościej będzie kupić w aptece rumiankową herbatkę. Naparem należy płukać włosy po myciu. Metoda ta jest tym bardziej godna polecenia, że można ją stosować o każdej porze roku i nie szkodzi ona włosom. Co prawda po dłuższym stosowaniu wszystkie zioła mogą lekko przesuszyć pasma, ale nie jest to coś, co mogłoby im poważnie zaszkodzić i można to łatwo zniwelować dowolną maską.

Płukanki z octu lub cytryny

Moc rozjaśniania mają również ocet oraz sok z cytryny. Wystarczy dodać je do wody i spłukać włosy na koniec po myciu. Jeśli przy tym wysuszy się włosy na słońcu, można spodziewać się znakomitych efektów.

Jeszcze lepsze będą, gdy wystawi się spłukane rumiankiem (do niego także można dodać soku z cytryny) włosy na słońce. Wówczas rozjaśnienie będzie naprawdę znaczne. Można także, zamiast płukać włosy, wlać napar do butelki z atomizerem i podczas zażywania słonecznej kąpieli spryskiwać nim włosy, na przykład w czasie opalania.

Domowe metody rozjaśniania co prawda dają łagodniejszy efekt niż rozjaśniacz i często trzeba dłużej poczekać na widoczne efekty, ale za to nie niszczą włosów – nawet jeśli mogą je nieco przesuszać.

Redakcja pekaespomaga.pl

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?

jak pozbyć się łupieżu