Strona główna
Dom i Ogród
Tutaj jesteś
Dom i Ogród malowanie felg

Malowanie felg. Sprawdzony sposób poprawienia ich wyglądu

Data publikacji 17 lipca 2021


Po kilku latach użytkowania pojazdu, felgi mogą wyglądać na bardzo zniszczone. farba na nich jest matowa, widoczne są odpryski, ślady rdzy. Takie felgi psują wygląd auta. Warto też pamiętać, że jeśli zaczęły rdzewieć pojawia się nie tylko problem estetyczny. Rdza może zniszczyć takie felgi – będą nadawać się wyłącznie do wyrzucenia. Warto więc zniszczone felgi pomalować. Zabezpieczy to je przed rdzewieniem, a jednocześnie poprawi ich wygląd. Jak pomalować felgi?

Malowanie felg nie jest trudne

Felgi uszkodzone, przerdzewiałe na wylot, oczywiście nadają się tylko do wyrzucenia. Te, na których rdza jest tylko na zewnątrz, warto, a nawet trzeba pomalować,, by zatrzymać proces rdzewienia. Przed malowaniem, felgi trzeba dokładnie oczyścić. Malowanie felg nieoczyszczonych nie ma sensu, efekt bowiem będzie dużo gorszy i bez wątpienia krótkotrwały. Szczególnie trzeba skoncentrować się na oczyszczeniu śladów rdzy i osadu z klocków hamulcowych, który lubi osadzać się na felgach. Najlepszą metodą oczyszczenia jest piaskowanie felg. Taka usługa nie jest droga. Efekt piaskowania może być bardzo dobry. Takie felgi, po oczyszczeniu z drobinek piasku, które mogły pozostać, są gotowe do malowania.

Malowanie felg – metody mogą być różne

Malowanie felg nie musi być tak dokładne jak lakierowanie innych elementów samochodu. Można oczywiście malować pistoletem do malowania, jednak i farba w sprayu sprawdzi się w takiej sytuacji idealnie. Nigdy nie należy nakładać grubej warstwy farby. Bardzo łatwo w takiej sytuacji powstają zacieki. Czas schnięcia grubej warstwy farby będzie zaś bardzo długi. O wiele lepiej nakładać cienkie warstwy. Może być ich oczywiście kilka. Zawsze kolejną należy nakładać na suchą felgę, a więc poprzednia warstwa musi wcześniej wyschnąć. Zewnętrzna część felgi może być pomalowana na dowolny, wybrany kolor. Przy wewnętrznej warstwie nie ma takiej potrzeby. Nie będzie ona widoczna, więc z powodzeniem wystarczy warstwa czarna. Można ją nałożyć nawet pędzlem.

Pomalowane felgi trzeba pozostawić do wyschnięcia. Najlepiej, jeśli poleżą kilka dni. Po takim czasie farba będzie idealnie sucha. Takie felgi można zamontować do auta. Przy zakładaniu na nie opon i przykręcaniu felg z oponami do samochodu, nie można zapominać, że łatwo popełnić błąd i – na przykład – zarysować felgę. Zalecana jest przy tej pracy duża ostrożność. Ładnie pomalowane felgi poprawią wygląd pojazdu. Dobrze jest w tej sytuacji też nałożyć na opony specjalny krem lub spray, tak zwane czernidło. Koła z pomalowanymi felgami i odświeżonymi oponami będą wyglądać super.

zycie-chotomowa.pl

Redakcja pekaespomaga.pl

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?

wartość rynkowa samochodu