Strona główna
Lifestyle
Tutaj jesteś
Lifestyle Jak doładować telefon na kartę?

Jak doładować telefon na kartę?

Data publikacji 25 grudnia 2020


Jeszcze jakiś czas temu znaczna większość użytkowników telefonii komórkowej korzystała z telefonów na kartę. Mowa oczywiście nie o konkretnym modelu, a jedynie sposobie doładowania naszego odbiornika. Równorzędnie funkcjonował także abonament, umożliwiający zapłacenie za taryfę z poziomu rachunku/faktury.
Obecnie nadal ogromna rzesza ludzi wybiera właśnie ten pierwszy sposób. Jest on łatwiejszy przede wszystkim dla najmłodszych, jak i seniorów – którzy nie przepadają za opłacaniem rachunków poprzez fakturę.

Jak doładować telefon na kartę?

Sposobów jest wiele, w zależności od tego, jak bardzo rozwinięci cyfrowo jesteśmy, bądź po prostu – jak nam wygodniej.

Doładowanie telefonu poprzez telekod

Nawet dla osób korzystających od lat z tejże formy doładowania, sama nazwa może brzmieć zagadkowo. Mowa oczywiście o dwunastocyfrowym kodzie. Klienci mogą zakupić go na specjalnie do tego przeznaczonych zdrapkach. Taki dwunastocyfrowy ciąg liczb, znajdziemy również na paragonie potwierdzającym zakup doładowania. Następnie, konieczne jest wprowadzenie go na klawiaturę numeryczną, w podobny sposób, jakbyśmy chcieli wybrać do kogoś numer. Uprzednio, należy jednak wprowadzić kilka znaków, bądź cyfr – aby kod zadziałał. Te poszczególne znaki, zależą już bezpośrednio od danego operatora. Telekod był szczególnie popularny w latach, kiedy to telefony na kartę rozpoczęły swoje działanie.

Doładowanie telefonu w oddziale firmy telekomunikacyjnej

Czyli po prostu – w salonie operatora, u którego mamy wykupiony pakiet telefoniczny. Dalszych kroków nie trzeba tłumaczyć. W każdym salonie znajdują się eksperci, którzy w ekspresowym tempie doładują nasz telefon, bez naszego udziału.

Doładowanie telefonu za pośrednictwem banku

Obecnie, kiedy technologia poszła mocno do przodu a niemalże każdy w średnim, bądź młodym wieku posiada aplikację swojego banku na telefonie – także to można wykorzystać aby zasilić nasz telefon. Oczywiście, jeśli korzystamy z banku jedynie z poziomu komputera, nic straconego! Opcja ta powinna być umożliwiona z poziomu obydwu tych platform. Większość banków, posiada już opcję „doładowanie telefonu”, za pośrednictwem której w prosty sposób można przelać pieniądze na nasz numer telefonu.

Doładowanie telefonu przez aplikację operatora

To także opcja dla osób sprawnie obchodzących się z technologią. Podobnie jak w poprzednim przypadku, można dokonać tego zarówno za pośrednictwem komputera, jak i smartfona. To równie wygodny sposób jak wcześniejszy. Należy jedynie posiadać ściągniętą aplikację swojego operatora komórkowego, bądź odszukać stronę w google. Wówczas, w zależności od konkretnego operatora – na stronie powinna być umieszczona zakładka, kierująca nas do zakupu doładowania za pośrednictwem PayU.

Reasumując, obecnie dostępnych jest wiele opcji opłacania naszego telefonu. Można to w niezwykle prosty sposób wykonać z domu, dzięki czemu mamy możliwość zapłacenia za telefon dzieci czy dziadków, którzy nie radzą sobie z postępami technologicznymi równie dobrze jak my.

Redakcja pekaespomaga.pl

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?

Inteligentna sieć energetyczna